Forum dyskusyjne dla rodziców

Nie jesteś zalogowany na forum.

praktykantka_Ania
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-08-11
Liczba postów: 48

Odp: czy klasyczne rzeźnie jeszcze funkcjonują?

Mam do Was pytanie. Mieszkam w dużym mieście i generalnie tutaj już się nie spotyka, tak jak kiedyś, że był rzeźnik, tylko wszystkie mięsa już są ściągane od wielkich zakładów. A mnie interesuje to, czy są jeszcze tacy rzeźnicy, jak kiedyś, że można było u niego zamowić np. świnkę i on się tym wszystkim zajmował. Czy to jest raczej zawód wymierający, czy też są, tylko nie w miastach?

Offline

Ogórek
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-05-25
Liczba postów: 112

Odp: czy klasyczne rzeźnie jeszcze funkcjonują?

Cóż, choć jest nas niewielu, to jednak nie powiedziałbym, że wymieramy big_smile Generalnie takie usługi można spotkać głównie w mniejszych miastach, albo na obrzeżach dużych miast. W końcu nikt dzisiaj nie będzie wiózł świni przez środek Warszawy, Szczecina czy Poznania big_smile. Ja sam działam w niewielkiej mieścince, gdzie jest nie więcej, jak 10 tysięcy mieszkańców.

Offline

Kangur
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-06
Liczba postów: 102

Odp: czy klasyczne rzeźnie jeszcze funkcjonują?

Prawda! Zresztą, dowodem na to, że nasz rynek ma się całkiem nieźle jest fakt, że wciąż na nim można znaleźć coraz lepsze artykuły rzeźnicze. Zresztą nie zawsze też jest tak, że sklepy z miasta ściągają swoje mięsa od dużych zakładów. Ja sam dostaję zlecenia od kilku sieci, a że przy okazji jeszcze sami wędzimy, to się lubią u nas zaopatywać smile

Offline

Ogórek
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-05-25
Liczba postów: 112

Odp: czy klasyczne rzeźnie jeszcze funkcjonują?

O! Skoro kolega już wspomniał o tych artykułach, to możesz mi powiedzieć, gdzie je kupujesz? Bo mój toporek jest już spiłowany do granic możliwości i jak będę go próbował jeszcze raz naostrzyć, to już nie będę miał czym ciachać. wink

Offline

Kangur
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-06
Liczba postów: 102

Odp: czy klasyczne rzeźnie jeszcze funkcjonują?

Słuchaj, ja kupuję produkty firmy Ma-Ga, które są dostępne w atrakcyjnych cenach na stronie https://probox.pl/producent/6/ma-ga. Często też się u nich zdarzają rózne obniżki, więc warto zaglądać regularnie na ich stronę smile

Offline

Ogórek
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-05-25
Liczba postów: 112

Odp: czy klasyczne rzeźnie jeszcze funkcjonują?

czyli mówisz, że ten sklep probox.pl jest warty uwagi?

Offline